بادام تیبا

خواص درمانی بادام

بادام سینه را نرم کرده و شیر بادام برای رفع سرفه، ناراحتی حنجره و تنگی نفس مفید بوده و خلط آور است. بادام ملین بوده و روغن بادام ضد یبوست است، مخصوصا از روغن بادام می‌توان برای رفع یبوست برای بچه‌ها استفاده کرد. بادام برای درمان زخم روده‌، مثانه و اسهال مفید است، همچنین بادام بو داده مقوی معده بوده و قابض است. چغاله بادام لثه و ریشه دندان را تقویت می‌کند و برای خشکی دهان مفید است. همچنین دم کرده پوست قهوه‌ای رنگ مغز بادام، بهترین دارو برای تسکین درد و التهاب مجاری تنفسی است. جوشانده برگ درخت بادام برای نارسایی کبد و کیسه صفرا مفید است.

بادام تیبا

روغن بادام خواب آوراست و بی‌خوابی را از بین می‌برد. روغن بادام شیرین به دلیل خاصیت نرم‌کنندگی و ضد التهاب در کرم‌ها و پمادها به کار می‌رود. برای رفع خارش پوست بچه‌هایی که سرخک و مخملک دارند، روغن بادام را در تمام سطوح بدن آنها بمالید تا خارش را تسکین دهد.

برای رفع درد کلیه‌ها بهتر است بادام تلخ همراه با نشاسته و نعناع استفاده شود. برای از بین بردن سنگ کلیه و ناراحتی‌های کلیه، بادام تلخ را با شیره انگور مخلوط کرده و بخورید. دم کرده ریشه درخت بادام تلخ برای پاک کردن طحال و دفع کرم روده به کار می‌رود. بادام دارای مواد مغذی بسیاری است بنابراین غذای بسیار خوبی می‌باشد، ولی چون سنگین و دیرهضم است نباید در خوردن آن افراط کرد. به طوری که مقدار آن نباید در روز بیش از۱۰ دانه باشد. همچنین بادام همچنین برای معده‌های ضعیف و سرد خوب نیست و اشخاصی که معده ضعیف دارند بهتر است بادام با شکر بخورند.
شرکت بازرگانی فرانامان پارس امید دارد که مصرف بادام با این همه خواص در جامعه رواج یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *