آشنایی با تاریخچه تخمه آفتابگردان

این همان تخمه ای است که به اسم تخمه طوطی هم آن را می شناسیم؛ به این دلیل که علاوه بر ما، طوطی هم به این دانه ارادت خاصی دارد اما این اسم را هم ما برایش انتخاب می کنیم، تخمه فوتبالی. جالب است بدانید تخمه فوتبالی یکی از مغذی ترین تخمه هاست.

تخمه تیبا
تخمه تیبا

محل تولد

لازم به توضیح نیست که این تخمه از گل های بزرگ و رسیده آفتابگردان تهیه می شود. اولین کسانی که از این تخمه استفاده کردند، بومیانآمریکا بودند. حدود ۵ هزار سال پیش برای اولین بار این تخمه توسط این بومیان استفاده شد اما بعد از آن مردم اسپانیا، محصول اصلی مزارع شان را دوباره به کشورشان بازگردانده و از آن به عنوان تخمه آفتابگردان استفاده کردند و استفاده از آن را به همسایگانشان هم آموختند. در واقع زادگاه تخمه آفتابگردان کشور اسپانیاست اما بومیان آمریک اولین بار از آن استفاده کردند. در حال حاضر بزرگترین تولیدکنندگان تخمه آفتابگردان کشورهایی چون اسپانیا، کشورهای تازه استقلال یافته، روسیه، پرو، فرانسه و چین هستند.
برای تهیه تخمه آفتابگردان تیبا اینجا را کلیک کنید .

چرا پاپکورن خانگی … ؟

پاپکورن خانگی به دلیل تازه بودن و بدون مواد نگهدارنده از لحاظ غذایی بیشتر مورد توصیه است و ارزش غذایی ان را بهتر به بدن منتقل می کند .

انواع پاپکورن
انواع پاپکورن

فرانامان پارس با وجود واردات عمده انواع ذرت همواره دغدغه مصرف کنندگان خانگی پاپکورن را نیز داشته داشته است .

کنجد و خواص درمانی …

خواص کتجد تیبا
خواص کتجد تیبا


کنجد
خواص درمانی چشمگیری دارد. منبع غنی اسید آمینه کنجد رشد تومورها را متوقف می کند و به رفع مسمومیت کبد و کلیه ها و بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

کنجد در درمان بی خوابی موثر بوده، خاصیت ضد ورم مفاصل و رماتیسم و همجنین خاصیت ضدسرطان دارد. خواص ضد قارچ و ضد باکتری از دیگر تأثیرات آن است.

روغن کنجد در جلوگیری از فساد دندان کاربرد دارد. همچنین در درمان التهاب و تورم لثه مفید است. برگ های کنجد سرشار از مواد لعابی هستند که در گذشته با دیگر گیاهان برای درمان اسهال خونی و وبا به کار برده می شدند.

آرد کنجد سرشار از اسید آمینه است و ۳ برابر شیر کلسیم دارد. آرد کنجد یا کنجد به خوبی در سالادها، خوراک های مرغ یا گوشت و سبزیجات پخته شده به کار رفته و همچنین در معطر ساختن پنیر، سالادهای تخم مرغ، سس هایی که اساس آن کره یا نان معطر هست کاربرد دارد.

کنجد معدن مواد معدنی قابل جذب است و دارای ؛ منیزیم، کلسیم، آهن، سیلیس، آلومینیوم، کروم، مس، نیکل، سدیم و چندین فلز و شبه فلز دیگر است. اثر کنجد بیشتر در اثر داشتن ویتامین های زیاد آن است بویژه ویتامین های ب و ویتامین های ف که فراوان دارد.

کنجد تقریبا بیشتر مواد مورد ساختمان بدن را داراست. لذا یک غذای قیمتی و پر ارزش برای انسان است که دارای خواص گوشت است ولی ضرر آن را ندارد .

کنجد قوت ، جوانی ، تعادل زندگانی و صحت را به انسان می بخشد. اثر آن در تعویض سلول های کهنه ی بدن بسیار سریع است و در تسهیل تفکر عمل آن قابل تحسین است و در رفع آلامی مانند: سرطان ، سل ، کم خونی بی نظیر است .

 شرکت بازرگانی فرانامان پارس به عنوان برترین واردکنندگان کنجد امید دارد که با اطلاع رسانی عمومی مردم عزیز کشورمان بیش از پیش با خواص کنجد آشنا شوند .

چرا باید تخمه آفتابگردان مصرف کنیم

 • مغز تخمه آفتابگردان
 • دانه آفتاب گردان سرشار از منیزیم است کهباعث ارتقاء سلامت استخوان ها می شودو به حفظ سلامت استخوان ها بسیار کمک می کند. تخمه آفتاب گردان همچنینمانع گرفتگی عضلات می شود. این دانه، سرشار از مس بوده وبه انعطاف پذیری مفاصل و استخوان ها کمک می کند. مصرف منظم آن نیزاز ورم مفاصل جلوگیری می کند.
 • تخمه آفتاب گردان منبعی غنی از ویتامین E، اولین آنتی اکسیدان حل کننده چربی می‌باشد کهباعث کاهش علائم آسم، رماتیسم استخوانی و آرتروز می‌گردد.
 • ویتامین E موجود در تخمه آفتابگردان باعثکاهش سرطان روده، کاهش علائم گرگرفتگی در زنان یائسه و همچنین کاهش پیشرفت عوارض دیابت می‌گردد.
 • ویتامین E موجود در تخمه آفتابگرداناز ابتلاء به بیماریهای قلبی ـ عروقی جلوگیری می کند.
 • تخمه آفتاب گردان سرشار از فولات و ویتامین B بودهسطح سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد،انرژی لازم برای فعالیت های روزانه را فرآهم می آورد. به ترمیم سلول های آسیب دیده کمک می کند. این دانه همچنین به ساخت سلول های جدید در بدن یاری می رساند.
 • تخمه آفتاب گردان به دلیل دارا بودن اسید فولیک و بالا بردن ایمنی بدن،برای رشد طبیعی جنین به زنان باردار توصیه می شود.
 • تخمه آفتاب گردان محتوی ویتامین E غنی شده می باشد و مصرف مداوم آنبه تجدید سلول های پوست کمک می کندو از بروز علائم پیری در پوست جلوگیری می کند. همچنین در پیشگیری از بیماری های پوستی مانند آکنه نیز مؤثر است.
 • تخمه آفتابگردان سرشار از چربی های اشباع نشده است کهبه کاهش سطح کلسترول بد و افزایش میزان کلسترول خوب در بدن کمک می کند. این مساله باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود.
 • منبع فیبر تخمه آفتاب گردان بسیار بالا است و وجود آن در رژیم های غذاییباعث بهبود هضم غذا می شود.همچنین مصرف روزانه آن در درمان یبوست مؤثر است.
 • تخمه آفتاب گردان سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان ها است که به مبارزه با رادیکال های آزاد سلول های بدن کمک می کند. مصرف این دانهاز ابتلا به بیماری های ویروسی و همچنین سرما خوردگی جلوگیری می کند.فرانامان پارس از برترین واردکنندگان و فروشندگان تخمه آفتابگردان با کیفیت می باشد ، و این افتخار این شرکت است .